Topné těleso se závitem EHK

Elektrický topný článek sestávající z trubicových ohřívačů ve tvaru 3 u, které jsou pájeny nebo přivařeny na závitovou vsuvku G 1 ½. Lze je dodat s termostatem nebo omezovačem teploty.

POUŽITÍ:
Ohřev kapalných a plynných médií, např. příprava teplé vody, kotle, olejové ohřívače, ohřívače vzduchu.

Více informací

Türk & Hillinger

Na poptávku

Ponorné ohřívače typu EHK

Elektrický topný článek sestávající z trubicových ohřívačů ve tvaru 3 u, které jsou pájeny nebo přivařeny na závitovou vsuvku G 1 ½. Lze je dodat s termostatem nebo omezovačem teploty.

TECHNICKÁ DATA

 • Plošné zatížení: V závislosti na médiu, které má být ohříváno, do 25 W / cm²
 • Teplotní odolnost: až do max. 850 ° C
 • Max. ponorná hloubka: 2200 mm
 • Typ: ponorný
 • Medium: topný olej
 • Charakteristika: elektrický, konvenční

Ponorné ohřívače jsou vybaveny pro použití s 3-fázovým připojením 400 V nebo s paralelním připojením 230 V.

EHK - závitový chladič

Struktura

Ponorné ohřívače (EHK) skládající se ze tří tvaru U trubkové topné prvky, které jsou v hlavě šroubu s trubkovým závitem G 1 ½ „z nerezové oceli 1.4301 pájeného (k dispozici také Ms nebo ocel) nebo svařované (Ve zvláštních případech, inkorporování jednoho nebo dva trubkové ohřívače). Po montáži se může poloha ucpávky ucpávky upravit.

Materiál pláště trubicových ohřívačů je standardně 1,4435. Na požádání jsou k dispozici vyšší legované nerezové oceli a měď. Ohřívací prvek z chrom-niklové oceli 1.4435 je dobře odolný vůči chemickým vlivům.

Krytí

Závěsné radiátory lze dodat v následujících stupních ochrany:

 • IP 00   otevřený
 • IP 41   s krytem - ochrana proti cizím tělesům a kapající vodě
 • IP 64   se spojovacím krytem - ochrana proti pronikání prachu a stříkající vodě

Vybavené krytem krytí IP 41 nebo IP 64 mohou být tyto topné články vybaveny omezovačem teploty a / nebo regulátorem. Tím vzniká hotový topný prvek, který lze použít pro širokou škálu topných činností.

Instalace

šroub

Závrtné radiátory lze přišroubovat přímo do závitového otvoru G 1 ½ "v nádobách o tloušťce stěny 10 mm nebo více. Protějšek pro hlavu šroubu musí mít zahloubení 2,5 x 45 °. U tenkostěnných kontejnerů musí být na stěnu připevněna matice nebo příruba, nebo je těleso chladiče přišroubováno pomocí pojistné matice G 1 ½ ". Těsnění a pojistné matice se objednávají zvlášť.

Instalace může být provedena jak horizontálně, tak vertikálně. Při použití v kapalině musí být trubkové ohřívače zcela zakryty. Cirkulaci tekutin nesmí bránit radiátory. Musí být zajištěno, že se na radiátoru nenacházejí žádné velké usazeniny. Provozní tlak je maximálně 6 barů.

obvod

Napětí trubkových ohřívačů je 230 V (jiné napětí na vyžádání).

Ponorné ohřívače typu EHK 400 V třífázový proud (hvězda)

Šroubové radiátory bez regulátorů jsou obecně dodávány připravené pro 400 V třífázový proud (hvězda). obr. 1


Převod na 230 V AC (paralelní připojení)

Převod na 230 V AC (paralelní připojení). obr. 2


Provedení

IP 00, šroubová hlava z materiálu 1.4301

Ponorný ohřívač typ EHK


Ponorný ohřívač EHK s omezovačem

Závěsné radiátory s omezovačem jsou dodávány pro vypínací teplotu 0 - 300 ° C. Snímač omezovače je umístěn v ochranné trubce. Pokud je omezovač vypnut, musí být zdroj chyby odstraněn a omezovač ručně znovu zapnutý. Elektrické připojení jako u radiátoru s regulátorem teploty.

Ponorný ohřívač EHK s omezovačem


Ponorný ohřívač EHK s regulátorem teploty

Závěsné radiátory G 1 1/2 "s regulátorem teploty jsou dodávány kabelově připraveny k připojení. Rozsah nastavení je buď 30 až 110 ° C nebo 50 až 300 ° C. Snímač regulátoru kapilární trubice je umístěn v ochranné trubce mezi topnými trubkami a detekuje teplotu kapaliny. Jednopólové nebo třípólové ovladače jsou zvenku nekonečně nastavitelné. (Na vyžádání dodáváme regulátory s vnitřním nastavením jako Verstellschutz). Až do celkového výkonu 3000 W lze provést konverzi na 230 V AC (paralelní připojení) podle obr. 2. U celkových výkonů nad 3000 W / 230 V by měl být napájecí zdroj obecně prostřednictvím stykače (maximální pojistka 16 A).

Ponorný ohřívač EHK s regulátorem teploty


Ponorný ohřívač EHK s regulátorem a omezovačem (STB)

Tento šroubovací topný článek s regulátorem a omezovačem je typově testován a vhodný pro nepřetržitý provoz. Jsou také možné varianty s různými kombinacemi řadičů a omezovačů. Skládá se ze 3 trubicových ohřívačů, které jsou instalovány v hlavě šroubu G 1 ½ "s ochrannou trubicí snímače. Tato verze je dodávána s krabicí a kombinací regulátoru / bezpečnostního omezovače teploty. Volitelně se signalizačním zařízením. Všechny topné články mají jmenovitý proud IP 64.

Technické údaje

 • Regulátor rozsahu nastavení: 5 ° C až 85 ° C
 • Teplota vypnutí STB: 110 ° C
 • Materiálová hlavice šroubu: CrNi Stahl 1.4301
 • Materiál: Slitina nikl-železo-chrom 2.4858 (Incoloy 825)
 • Povrchová úprava konektoru: Průchodka M 20 × 1,5
 • Montážní poloha: horizontálně a vertikálně shora

EHK s regulátorem a omezovačem (STB)

Vyplňte vaše požadavky a klikněte na Uložit. Nastavte množství a klikněte na Poptávka.

Závěsný ohřívač EHK

Závěsný ohřívač EHK
Kontaktovat nás můžete na tomto tel. čísle:
+420 731 406 696

(Nepovinné)
*(Povinné)
*(Povinné)

Úspěšná, středně velká firma se sídlem v Tuttlingenu, jižním Německu, s pobočkami v Sasku, Maďarsku a USA, která se zabývá elektrickými topnými elementy. Specializuje se na řešení požadavků zákazníku z oblasti automobilového průmyslu, průmyslu domácích spotřebičů, plastikářského průmyslu, zdravotnické techniky a mnoha dalších. Již 50 let představuje Türk + Hillinger inovace, kompetence a spolehlivost, které jsou založeny na motivaci a kvalifikaci vlastních zaměstnanců.