Topné tyče

Topné těleso s kompaktním kovovým pláštěm, k dispozici v přímém nebo ohýbaném provedení. Závitové svorníky na obou koncích.

POUŽITÍ:
Ohřívače vzduchu a plynu, ohřívače tekutin, ohřívače oleje, sušárny, topné prvky pro železniční body, plastikářský průmysl, konstrukce přístrojů, dřevoobráběcí stroje, obuvnický průmysl, domácí spotřebiče, slévárny, aplikace ve vysokém vakuu, laboratorní práce, obalový průmysl.

Více informací

ETB Bach

Na poptávku

Topné tyče

Čep je odizolován od trubkového pláště keramickým pouzdrem. Aby nedošlo ke vniknutí vlhkosti do hygroskopického kysličníku hořečnatého a zůstala zachována dobrá elektrická izolace, jsou konce trubek utěsněny speciálním těsnivem, které je přizpůsobeno pozdější aplikaci.

Topné trubky se dodávají v žíhaném stavu, vhodném k ohýbaní. Topné trubky lze například zapájet do stěny nebo do příruby. K tomu účelu doporučujeme tvrdé pájení stříbrnou pájkou. Pájená místa musejí být bez mastnot a bez vrstvy kysličníku. Přípojky musejí být během pájení a po pájení chráněny před tavidlem a čistícími prostředky. Pájecí teplota by neměla překročit 700 °C. Protože topné trubky jsou uzavřeny speciálním těsnivem, nesmí teplota v místě přípojek překročit při pájení a při dalším používání 200 °C. Dalšími možnostmi uchycení jsou například závitová pouzdra nebo příruby.

Trubkové ohřívače jsou nízkoplošné topné prvky s vysokou hustotou. Vzhledem k širokému spektru konstrukčních a trubkových materiálů jsou trubkové ohřívače vhodné pro různé aplikace v průmyslových vytápěcích technologiích: komerční kuchyňské vybavení, domácí spotřebiče, ohřev tekutin, ohřev nástrojů, ohřev vzduchu a mechanické a inženýrské závody.

Technické údaje
Trubkové ohřívače jsou vyrobeny z nerezavějících slitin v závislosti na vytápěném médiu. Centrální topný drát je obklopen zhutněným práškem oxidu hořečnatého. Ten tepelně izoluje topný vodič a má vysokou tepelnou vodivost s vysokým izolačním odporem.

Standardní průměr:

  • Ø v mm: 6,5 a 8,5

Speciální verze:

  • Další rozměry na vyžádání.

Kontrola kvality:

  • izolace 109 MOhm bei 500 V
  • Vysoká pevnost 1600 V
  • energie -5% až + 10%

Instalace a uvedení do provozu
Během montáže je třeba zabránit deformaci topného tělesa. Při konstrukci je třeba vzít v úvahu obtížné podmínky instalace. Topné články je možné provozovat pouze s vhodnou regulací teploty.

Skladování
Topný článek musí být skladován suchý a bez prachu. Pokud je skladování příliš vlhké, použitý izolační materiál může absorbovat vlhkost a hrozí nebezpečí zkratu.

Vyplňte vaše požadavky a klikněte na Uložit. Nastavte množství a klikněte na Poptávka.

Topné tyče-katalog.pdf

Topné tyče-katalog.pdf
Kontaktovat nás můžete na tomto tel. čísle:
+420 731 406 696

(Nepovinné)
*(Povinné)
*(Povinné)

Firma založená v roce 1926, sídlící v německém Thüringen se specializuje na elektro-topné technologie. Více než 80 let zkušeností v plastikářském průmyslu a hlavně v topných technologiích, zaručuje řešení všech problému a požadavků zákazníků v oboru topných technologií. Firma spolupracuje se světoznámými výrobci elektronických zařízení z celého světa. Firma je certifikována od roku 1995 dle DIN EN ISO 9002. Zvýšená kvalita se odráží v současné certifikaci podle DIN EN ISO 9001:2015.