Časovač, čitač, měření frekvence Gefran 556

 • rozměr čelní desky - 48x48 mm (1/16 DIN)
 • hloubka za čelní deskou - 100 mm
 • zobrazení - zelený LED-displej 2x 4-místný, 10/7 mm
 • 6 časových rozsahů
 • napájecí napětí: 110/220Vac ±10%
                            120/240Vac ±10%
                                24/48Vac ±10%
                                     24Vdc ±10%
                            50/60Hz; 5VA max.

Více informací

Gefran

Na poptávku

Model - 556 časovač / čítač / měřič frekvence

Hlavní aplikace:

 • Časovač
 • Dvojitý časovač
 • Cyklický časovač
 • Čítač nahoru / dolů
 • Cyklický čítač
 • Čítač otáček
 • Měřič frekvence

Model 556 je konfigurovatelný pro mnoho různých funkcí,a je navržen pro spolehlivé využití v průmyslovém prostředí. Dvojitý displej a minimální velikost z něj činí ideální volbu pro každý požadavek na časovač, čítač nebo měřič frekvence.

Displej může vyjádřovat uskutečněné počty v technických jednotkách pomocí  jedné z pěti škál rozsahů. Jako časovač má šest stupnic rozsahů, od setin sekundy po hodiny a minuty.

VSTUPY

Izolovaný 1500V (s odkazem na logický výstup, pouze pro Vac napájení ).

Přístroj má tři vstupy, které umožňují následující funkce: Vstup čítače, Časovač / Reset čítače, Up / Down nebo Start / Stop, Hold.
Maximální počítací frekvence při 50% pracovním cyklu:
- vstupy typu 2: fmax = 100 Hz
- vstupy typu 1: fmax = 1 kHz
- vstupy typu 0: fmax = 5kHz
Pro více informcí o frekvenční typech vstupů viz datasheet v sekci <Ke stažení>
Vstupy mohou být těchto typů:Mechanický beznapěťovýBezdotykový snímač: 2/3-vodičový NPNLogický: OFF 1Vdc, 3 mA;  10 V DC < ON <50VDC
VÝSTUPY
Relé
S kontakty 5A/250VAC při cosϕ = 1
(3,5A při cosϕ = 0,4))
Potlačení jiskření na spínacím kontaktu NO

FUNKCIONALITA
Časovač Časovač může počítat nahoru nebo počítat dolů podle nastavení softwaru. Pokud je přístroj používán jako časovač, vstupy mají následující funkce: IN1: vstup start / stop IN2: Resetovací vstup IN3: Vstup pro přidržení (Hold) nebo nahoru / dolů vstup.Akce výstupu po zásahu je konfigurovatelná.
ČítačČítač může být také nastaven tak, aby počítal nahoru nebo dolů podle nastavení softwaru. Je možné zadat následující faktory děliče hodin (:2, :10, :100, x2).Zobrazena / zadaná hodnota může být vyjádřena v technických jednotkách bez ohledu na to, co se měří.Konverze z počtů impulsu na technické jednotky se získává zadáním vhodných konstant pro záznamy MOL a DIV, které budou použity v tomto pořadí pro násobení a dělitělení počtu spočítaných pulzů.
Pokud je přístroj používán jako čítač, vstupy mají následující funkce: IN1: Frekvenční vstup  (fmax 5kHz) IN2: Resetovací vstup IN3: Vstup pro přidržení (Hold) nebo nahoru / dolů vstup. Akce výstupu je konfigurovatelná.
Měřič frekvencePři použití jako měřič frekvence jsou funkce vstupů tyto :
IN1: Frekvenční vstup
IN2: Reset funkce Max. hodnota nebo Min. hodnota
IN3: Vstup pro přidržení (Hold)

Také v této konfiguraci, může být zobrazená hodnota vyjádřením naměřené hodnoty, která byla převedena do technických jednotek pomocí faktorů MOL a DIV.
POPIS VÝSTUPNÍCH FUNKCÍ
Níže jsou uvedeny příklady různých možných výstupních funkcí:Nakonfigurován jako časovač s odpočítáváním a vstupem IN3 s HOLD (a), nebo UP / DOWN (b) funkcí. Ve všech ostatních případech (čítač nebo měřič kmitočtu)  je funkce výstupu beze změny. V režimu časovače a čítače je max. prodleva operace 1 ms.
Více informací v sekci <Ke stažení>Vyplňte vaše požadavky a klikněte na Uložit. Nastavte množství a klikněte na Poptávka.

Gefran 556.pdf

Gefran 556.pdf
Kontaktovat nás můžete na tomto tel. čísle:
+420 731 406 696

(Nepovinné)
*(Povinné)
*(Povinné)

Firma Gefran nabízí ucelený sortiment čidel, indikátorů a regulátorů pro průmyslovou automatizaci. Patří také mezi největší producenty řídicí a měřící techniky pro stroje z oblasti výroby plastů. Sortiment firmy Gefran lze rozdělit do dvanácti skupin: indikátory regulátory časovače a čítače relé v pevné fázi tenzometrické snímače síly / váhy převodníky tlaku převodníky tlaku pro vysoké teploty snímače polohy lineární a rotační bezkontaktní snímače polohy snímače teploty snímače vlhkosti řídicí systém.