Mezinárodní veletrh FAKUMA

FAKUMA je mezinárodní veletrh pro zpracování plastů a patří mezi nejdůležitější světové akce ve svém oboru.

Koná se ve Friedrichshafenu, v srdci evropského plastikářského průmyslu a prezentuje komplexní nabídku pokrývající všechny aspekty vstřikování a extruze plastů. Zejména v oblasti techniky vstřikování plastů je FAKUMA celosvětovým veletrhem číslo 1.
Bude se konat v době 16. - 20. 10. 2018.
Pracovníci firmy Bamas-Elektro se zúčastní veletrhu FAKUMA.

Zaměření veletrhu:

  • Stroje na vstřikování plastů
  • Tváření plastů
  • Extrudéry
  • Nástroje
  • Materiály a komponenty

Více než 1900 vystavovatelů představí své mezinárodní nabídky na přední světové technické akci pro průmyslové zpracování plastů.

Pozornost bude zaměřena na nejnovější technologie, procesy a nástroje pro efektivní zpracování plastů pomocí vstřikování, vytlačování, tepelné tvarování a 3D tisk.

Mezinárodní veletrh FAKUMA

Fakuma poskytuje ucelený přehled o všech plastikářských technologií: Ať vstřikování - zde se Fakuma je na celosvětové horní poloze - Extrusion Technology, tvarování nebo 3D tisk: Uživatel může příslušná na veletrhu Fakuma o všech plastem a zpracovatelské metody, technologie a konkrétně informovat o nástrojích.

Zpracování plastů: vstřikování a další

Fakuma představí lehká konstrukční řešení

Plastové díly nabízejí velký potenciál pro lehké konstrukce v automobilovém a leteckém průmyslu a mnoha dalších oblastech.

FVK, FFK nebo CVK – budou představeny řešení pro výrobu lehkých a trvanlivých komponent.

Vysoká pevnost s o 25 procent méně

Rostoucí poptávka po plastových součástech s kontinuálním vyztužením vláken je způsobena jejich vysokou mechanickou pevností a až o 25 procent nižší hmotností v porovnání s kovovými součástmi. Proto je jejich ekonomická výroba předmětem různých výzkumných projektů. Zatímco komponenty termoplastické matrice FfK jsou již průmyslově

vyráběné a používané, vývojáři v současnosti pracují na vstřikování lehkých komponentů vyztužených kontinuálním vláknem s termosetovou matricí. Termosetové plastické hmoty jsou v některých aplikacích lepší než termoplasty, protože mají vyšší odolnost vůči chladu a vyšší mechanický a tepelný odpor.

Vstřikování umožňuje vysokou složitost součástí

Ve srovnání s 3D tiskem, pěnou, vytlačováním a tvářením za tepla jsou vstřikovací stroje s flexibilními možnostmi a stále efektivnějšími procesy

zřetelně většinou. Pokud chcete kombinovat lehkou konstrukci a vysokou složitost komponent, nemůžete ignorovat vstřikování.

Nové materiály, špičkové zpracování

Ale ve Friedrichshafenu jsou prezentovány nejen nejnovější materiály a jejich aplikace. Ochota investovat do nových strojů a systémů zůstává vysoká, o čemž svědčí pokračující zájem o výrobu komponentů a periferií v odvětví plastů. Obchodní návštěvníci, odborníci a rozhodující činitelé přišli na poslední akci v roce 2017 z více než 120 zemí.

Po výzvě asi 1900 vystavovatelů následovalo 48 375 odborníků v pohraničním trojúhelníku Německo, Rakousko a Švýcarsko až po Bodamské jezero. Tendence stoupá. Kromě četných účastníků z Německa a Evropy se zvyšuje zejména podíl z Asie.

Poptávka po zpracování plastů a zpracování se zvyšuje

Fakuma těží z pozitivního vývoje průmyslu

Plasty vzkvétají. Ale nejen poptávka se zvyšuje, ale i požadavky na materiál a kvalitu zpracování. Moderní řešení pro vysoce kvalitní zpracování plastů budou prezentována na veletrhu Fakuma.

Dobrá nálada, rostoucí poptávka

Nálada mezi evropskými výrobci plastů a pryžových strojů je vynikající. Od roku 2009 se produkce zvýšila na odhadovanou částku 15,3 miliardy EUR, což je v posledních osmi letech zvýšení o 99%. V roce 2017 vzrostla produkce sektoru organizované zastřešující organizací Euromap dokonce o nadprůměrnou míru sedmi procent. Není divu, že procesory plastů se daří dobře, protože se používají stále častěji,

efektivněji a s více variantami nejen v automobilovém a obalovém průmyslu. Fakuma také ukazuje aplikace v oblasti stavebnictví. Například společnost BASF nedávno zvýšila výrobní kapacitu izolačního materiálu "Neopor" o 40 000 tun ročně. Šedý nástupce klasického polystyrenu je lehčí a účinnější než jeho bílý předchůdce.

Plastykářský průmysl - Fakuma

Dobrá nálada, rostoucí poptávka

Nálada mezi evropskými výrobci plastů a pryžových strojů je vynikající. Od roku 2009 se produkce zvýšila na odhadovanou částku 15,3 miliardy EUR, což je v posledních osmi letech zvýšení o 99%. V roce 2017 vzrostla produkce sektoru organizované zastřešující organizací Euromap dokonce o nadprůměrnou míru sedmi procent. Není divu, že procesory plastů se daří dobře, protože se používají stále častěji,

efektivněji a s více variantami nejen v automobilovém a obalovém průmyslu. Fakuma také ukazuje aplikace v oblasti stavebnictví. Například společnost BASF nedávno zvýšila výrobní kapacitu izolačního materiálu "Neopor" o 40 000 tun ročně. Šedý nástupce klasického polystyrenu je lehčí a účinnější než jeho bílý předchůdce.

Nové materiály, špičkové zpracování

Ale ve Friedrichshafenu jsou prezentovány nejen nejnovější materiály a jejich aplikace. Současně rostoucí poptávka po stále vyšší výkonnosti a nejvyšší kvalitě vyžaduje neustálou připravenost na inovace a nové vývoje. Ať už vstřikováním nebo vytlačováním, zda tepelné tváření, pěnící nebo 3D tisk - v exkluzivním události průmyslu budou prezentovat výrobci surovin, strojů i výrobců technických částí, co mají k inovacím v celém hodnotovém řetězci nabídnout. Množství vystavovatelů využívá mezinárodně stále známějšího veletrhu k prezentaci svých nových produktů širokému publiku poprvé.

Konec úspěchu průmyslu (a průmyslovému formování Fakuma) není v dohledu. Vzhledem k tomu, že knihy Euromap stále plní objednávky, očekává růst tržeb o dvě procenta v letošním roce. Ochota investovat do nových strojů a systémů zůstává vysoká, což ovlivňuje dodací lhůty materiálů a strojů. Stejný růst zpomaluje nedostatek kvalifikovaných pracovníků. "Očekává se však, že tato skutečnost podpoří automatizační řešení prezentovaná na Fakuma," říká projektová manažerka Fakuma Annemarie Schurová.

Plasty se daří po celém světě

Plasty již nejsou německou nebo evropskou firmou. To lze pozorovat u velkého počtu obchodních návštěvníků, kteří navštívili průmyslové akce v posledních letech. Obchodní návštěvníci, odborníci a rozhodující činitelé přišli na poslední akci v roce 2017 z více než 120 zemí. Po výzvě asi 1900 vystavovatelů následovalo 48 375 odborníků v pohraničním trojúhelníku Německo, Rakousko a Švýcarsko až po Bodamské jezero.

Tendence stoupá. Kromě četných účastníků z Německa a Evropy se zvyšuje zejména podíl z Asie. Asiaté také profitují z růstu mezinárodního průmyslu. Podle Euromapu získali zejména čínští konkurenti sílu. V roce 2017 již vyrobily stroje a zařízení v hodnotě 11,1 miliardy EUR, což je o 180 procentních bodů vyšší než v roce 2009.

Plasty mohou být také "zelené"

Fakuma: Intenzivní recyklace a "zelené" materiály charakterizují trh s plasty

Celý procesní řetězec je součástí ekologicky odpovědného použití plastů. Co se dnes děje s PE, PS, ABS nebo PET a CFK,

jestli má svůj čas v prvním životě? Odborníci z celého světa budou na řešení Fakuma.

Proces udržitelné recyklace na Fakuma

Recyklace a recyklace jsou velmi žádané, zejména mezi plasty. Stále častěji se recyklují i ??vysoce kvalitní materiály, jako je CFRP, a jejich nový účel. Důležité je zabránit tzv. "Downcyklaci" prostřednictvím moderních procesů a tříděného recyklace. "Výrobky z plastů se již několik let stávají stále udržitelnějšími," říká projektová manažerka společnosti Fakuma Annemarie Schur.

To se týká nejen recyklace recyklovatelných materiálů, ale také například energeticky úsporných a tím i úspornějších výrobních procesů, energeticky úsporných strojů a biologicky rozložitelných plastů. Udržitelné alternativy nejsou nijak podřazeny jejich klasickým předchůdcům z hlediska trvanlivosti, kvality zpracování a úspory hmotnosti.

Fakuma ukazuje kvalitu a inovační připravenost

Stále více výrobků se vyrábí dnes s pomocí umělých nebo kompozitních materiálů. Současně rostoucí poptávka po stále vyšším výkonu a nejkvalitnějším požadavkům na inovace a nový vývoj. Kromě "zelených" novinek představuje Fakuma také všechny komponenty a systémy, které jsou nezbytné jak pro klasické, tak pro inovativní procesy. Ať už se jedná o vstřikování, vytlačování, tepelné tváření, pěnění nebo

3D tisk - výrobci surovin, strojní inženýři a výrobci technických dílů prezentují to, co nabízejí z hlediska inovací pro celý proces a hodnotový řetězec. "Fakuma je pro mnoho vystavovatelů praktickou platformou, která poprvé představí své inovace veřejnosti," dodává Annemarie Schurová.

Zvyšování automatizace a mezinárodní účasti

Také v oblasti plastů se stále více automatizují procesy zpracování. Potřeba průmyslových systémů 4.0 a komponentů, které umožňují in-line výrobu a řízení kvality v řádku, se rychle zvyšuje. Tam, kde moderní robotika podporuje manipulaci a software přináší real-time srovnávání mezi cíli a aktuálním, rozmanitá produkce v odvětví plastů se stává stále ekonomičtější. Kromě toho jsou dnes společnosti zabývající se

zpracováním plastů stále globálnější. Rozmanitost variant, menší množství a velikosti šarží řízené objednávkou a kratší životnost výrobku představují pro výrobce plastových dílů na celém světě velké výzvy. To dokazuje, jak veletrh pro zpracování plastů fascinuje lidi z celého světa. Obchodní návštěvníci přišli na poslední Fakuma 2017.

Pěna a kompozitní plasty šetří váhu

Technologie plastů tlačí lehkou konstrukci

Fakuma nabídne komplexní přehled všech plastových technologií, efektivní manipulaci a zpracování polyuretanových pěnových plastů a kompozitních materiálů, které mohou pomoci ušetřit více než jen hmotnost a vysokou stabilitou produktu.

Mnoho průmyslových odvětví potřebuje lehkou konstrukci

Ať už v nábytku, ve vybavování karavanech nebo klasiku v automobilovém průmyslu: Důvody pro lehké konstrukce a kontinuální vývoj lehkých materiálů existuje mnoho. Mezi jinými jsou materiály a snížení hmotnosti, jakož i nižší spotřeba paliva zdrojů a minimalizovat znečištění životního prostředí. Stručně řečeno, lehké materiály šetří hmotnost, a tím i náklady na výrobu, dopravu a palivo. Jako jsou nátěry, profilů, součásti nábytku, spotřební zboží nebo částí karoserie z plastů mohou být vyrobeny účinně a ekonomicky a mohou být ekonomicky vyrobeny.

Výroba z plastů - FAKUMA

Zpracování plastů na nejvyšší úrovni

Zpracování a výroba lehkých materiálů vyžaduje mimo jiné specifický strojový park a vhodné nástroje. Ať už plně automatických robotů a lisy a laminovací stroje, CNC obrábění různých stupňů nebo vakuové lisy pro výrobu tvarovaných dílů, to jsou jen některé z praktických výrobků a řešení,

která jsou na veletrhu Fakuma 2018 do současnosti. Ale výstava není omezena na lehká, ale jako vždy poskytuje ucelený přehled o všech technologií a postupů a zařízení pro zpracování plastů vstřikováním, vytlačováním, tepelným tvarováním a aditivní výroby / 3D tisk.

Individuální výroba znamená zvážení přání zákazníka

Rozmanitost variant, menších velikostí šarží a kratší životnost výrobků v současné době představují velké výzvy výrobcům plastových dílů. Existují také individuální požadavky na směs, hustotu a metody zpracování pro širokou škálu plastů. Navíc implementace

z. B. vložky, šroubové objímky nebo výztužné expandované kovy již musí být brány v úvahu při výrobě nástrojů a forem. Koneckonců, dodavatel plastových dílů také požaduje zdokonalení, což znamená, že se stále více stává poskytovatelem plných služeb.

Plasty jsou šetrné k životnímu prostředí

Přes platí všechny často spíše než objektivní předsudky vůči plastové technologie: materiálové úspory, recyklace a „zelené materiály“ jsou v tomto odvětví stále na vzestupu.

K vidění a zkušenostem v praxi bude důsledné úsilí o materiální a energeticky efektivní výrobu.

Plastové odvětví: poptávka pokračuje neomezeně

Fakuma spojuje aktuální nabídku služeb a konkrétní poptávku

Od sportovních vozů až po spotřební zboží, od brýlových čoček po obalové materiály až po rohože na jógu. Stále více výrobků dnes tvoří vysoce kvalitní plastový materiál. Požadavky koncového uživatele na přesnost, trvanlivost a hmotnost rostou souběžně s poptávkou po nákladově efektivních položkách.

Veletrh ukazuje plastové inovace

Stále více výrobků se vyrábí dnes s pomocí umělých nebo kompozitních materiálů. Současně vzrůstající poptávka po stále vyšší efektivitě a nejvyšší kvalitě vyžaduje neustálou připravenost na inovace a neustálý vývoj. To je také patrné na Fakuma. Ať už vstřikováním nebo vytlačováním, zda tepelné tváření, pěnící nebo 3D tisk - Friedrichshafen představí producenti surovin, strojů i výrobců technických částí, co mají k inovacím v celém hodnotovém řetězci nabídnout.

Plastykářský průmysl - FAKUMA - možnosti využití

Mezinárodní průmyslové setkání sdružuje odborníky

Když už mluvíme o novém vývoji: Z rostoucí internacionalizace tohoto neustále vyprodávaného veletrhu lze vidět, že vše, co má celosvětovou reputaci a pověst v oblasti zpracování plastů, se na tomto průmyslovém shromáždění odehrává. Obchodní zástupci, odborníci a rozhodující pracovníci přišli na poslední Fakuma 2017 z více než 120 zemí.

Po výzvě asi 1900 vystavovatelů následovalo 48 375 odborníků v pohraničním trojúhelníku Německo, Rakousko a Švýcarsko až po Bodamské jezero. Tendence stoupá. Kromě četných účastníků z Německa a Evropy se zvyšuje zejména podíl z Asie.

Hlavní témata: efektivita a digitalizace

Jedním z velkých problémů, které řídí plastový svět, je účinnost. Pokud jde o energeticky úsporné kroky zpracování, elektrifikované a tím úspornější stroje a efektivní procesy. Výzvy, které se uživatelé chtějí dostat pod kontrolu, mimo jiné s rostoucí digitalizací.

Ale také materiálová účinnost je opakujícím se aspektem v časech lehké konstrukce a změny klimatu. Také v říjnu budou představeny řešení, která pronásleduje řadu průmyslových odvětví zpracování plastů: inovační recyklace, digitalizované procesy a "zelené" materiály.